Jesteś 16395517 odwiedzającym, odsłon 42721823 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2014-10-31
My nie widzimy nic. A Wy - czy widzicie nas?

Podstawowym celem konferencji jest podjęcie w ujęciu lokalnym społecznej debaty na temat sytuacji osób z niepełnosprawnością wzroku. Myślą przewodnią konferencji będzie problematyka dyskryminacji i integracji społecznej wspomnianej grupy oraz próba wskazania kierunków zmian, jakie powinny zajść, by osoby niewidome i niedowidzące stały się (w postrzeganiu i opinii ogółu społeczeństwa, jak i samych siebie) pełnoprawnymi obywatelami, z zagwarantowanym dostępem do wszelkich dóbr i możliwości, z których czerpią osoby pełnosprawne. Prezentacja rozwiązań tyflorehabilitacyjnych, połączona z konferencją, udobitnią, iż przy pomocy odpowiedniego sprzętu niewidomi mogą tak samo uczyć się, pracować, i uczestniczyć w życiu społecznym, jak osoby pełnosprawne.
               
W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele lokalnych władz i komórek organizacyjnych, których celem są działania na rzecz osób niepełnosprawnych, nauczyciele i kadra akademicka na co dzień pracująca z niepełnosprawną młodzieżą, studenci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, same osoby niepełnosprawne oraz ich bliscy, jak i inne osoby zainteresowane poruszaną tematyką.

Konferencja odbędzie 6 listopada w godzinach 10.00-14.00 na Wydziale Biologii US, przy ul. Wąskiej 13 (sala 203). Po zakończeniu części merytorycznej oraz panelu dyskusyjnego odbędzie się mecz Goalball (dyscyplina paraolimpijska dla niewidomych).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.