Jesteś 18177938 odwiedzającym, odsłon 44581510 | Dzisiaj jest: Niedziela, 19 Maj 2024 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne US







Europejski Certyfikat Bankowca

Z wielką przyjemnością Związek Banków Polskich przekazuje wszystkim zainteresowanym podnoszeniem wiedzy bankowej nowy podręcznik Bankowość dla Praktyków Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E, Warszawa 20017, wydanie I, który jest nieodpłatnie do pobrania pod linkiem www.zbp.pl/podrecznikecb [1] Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwu podręcznik ten będzie przydatny nie tylko dla osób zainteresowanych przygotowaniem się do międzynarodowego egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E, ale również będzie szerzej wykorzystywany przez uczelnie wyższe oraz instytucje szkoleniowe w kształceniu obecnych i przyszłych kadr sektora finansowego.

Uwaga. Pierwotnie planowany termin 28.10.2017 egzaminu ECB został przełożony na czas późniejszy.

Koszt egzaminu 650 zł.

Wpłat za egzamin należy dokonywać na następujący numer konta w Banku ING:
46 1050 1559 1000 0022 8790 4474.

W tytule płatności proszę wpisać imię i nazwisko osoby podchodzącej do egzaminu.

Zarejestruj się się online



Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Albrechcińska - +48 91 444 3125 lub dr hab. Przemysław Pluskota (przemyslaw.pluskota@wzieu.pl).



Informacja nt. Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB

Banki - Członkowie Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych przy Związku Banków Polskich uznały za zasadne, aby informacja nt. Europejskiego Certyfikatu Bankowca była brana pod uwagę jako jeden z dodatkowych elementów procesu rekrutacyjnego, dla kandydatów ubiegających się o staż lub pracę w bankach.
Począwszy od roku akademickiego 2015/2016 w ramach planowanego projektu praktyk i staży w instytucjach finansowych, realizowanego przez CPBII Sp. zoo jako część programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, 3 najlepszych studentów/absolwentów, którzy na danej uczelni otrzymają najlepszy wynik z egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB, będą mieli możliwość odbycia w ciągu 12 miesięcy od daty egzaminu ECB płatnej praktyki/stażu w wybranej instytucji finansowej na terenie kraju.

Korzyści dla osób posiadających Europejski Certyfikat Bankowca EFCB to:

  1. Wzrost swoich kwalifikacji zawodowych i szans znalezienia pracy na rynku finansowym. ECB brany przez Banki pod uwagę w procesach rekrutacyjnych czy podczas ubiegania się o praktykę / staż w instytucjach finansowych.

  2. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ECB w języku angielskim firmowanego przez EBTN - European Banking & Financial Services Training Association uatrakcyjnia pozycję zawodową na rynku finansowym, nie tylko w Polsce.

  3. Otrzymanie certyfikatu ECB jest potwierdzeniem posiadania wiedzy ogólnobankowej i umiejętności, niezbędnych do wykonywania zawodu bankowca.

  4. Pracownicy sektora finansowego z min. 2 - letnim stażem pracy posiadając zdany egzamin ECB, mogą za pośrednictwem swojego banku - pracodawcy ubiegać się o nadanie przez ZBP stopnia zawodowego Dyplomowanego Pracownika Bankowego I stopnia, potwierdzonego Certyfikatem ZBP.

Opis wymogów egzaminacyjnych Standardu Dyplomowanego Pracownika Bankowego (po egzaminie ECB EFCB 3E)

Zasady przygotowania i przeprowadzania egzaminów ECB EFCB 3E

Regulamin Egzaminów

Przykładowe pytania do egzaminu ECB EFCB 3E

Odpowiedzi do przykładowych pytań do egzaminu ECB EFCB 3E

Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?




E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.