Jesteś 11706351 odwiedzającym, odsłon 35032681 | Dzisiaj jest: Niedziela, 28 Maj 2017 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydziały US: Jednostki administracyjne USEuropejski Certyfikat Bankowca

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 7 listopada 2015 roku o godzinie 9:00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się egzamin na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB.

Egzamin organizowany jest przez Związek Banków Polskich i Gdańską Akademię Bankową. Koszt egzaminu dla studentów WZiEU 650 zł, dla pozostałych osób 700 zł.

Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Albrechcińska - +48 91 444 3125 lub dr hab. Przemysław Pluskota (przemyslaw.pluskota@wzieu.pl).Informacja nt. Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB

Banki - Członkowie Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych przy Związku Banków Polskich uznały za zasadne, aby informacja nt. Europejskiego Certyfikatu Bankowca była brana pod uwagę jako jeden z dodatkowych elementów procesu rekrutacyjnego, dla kandydatów ubiegających się o staż lub pracę w bankach.
Począwszy od roku akademickiego 2015/2016 w ramach planowanego projektu praktyk i staży w instytucjach finansowych, realizowanego przez CPBII Sp. zoo jako część programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, 3 najlepszych studentów/absolwentów, którzy na danej uczelni otrzymają najlepszy wynik z egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB, będą mieli możliwość odbycia w ciągu 12 miesięcy od daty egzaminu ECB płatnej praktyki/stażu w wybranej instytucji finansowej na terenie kraju.

Korzyści dla osób posiadających Europejski Certyfikat Bankowca EFCB to:

  1. Wzrost swoich kwalifikacji zawodowych i szans znalezienia pracy na rynku finansowym. ECB brany przez Banki pod uwagę w procesach rekrutacyjnych czy podczas ubiegania się o praktykę / staż w instytucjach finansowych.

  2. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ECB w języku angielskim firmowanego przez EBTN - European Banking & Financial Services Training Association uatrakcyjnia pozycję zawodową na rynku finansowym, nie tylko w Polsce.

  3. Otrzymanie certyfikatu ECB jest potwierdzeniem posiadania wiedzy ogólnobankowej i umiejętności, niezbędnych do wykonywania zawodu bankowca.

  4. Pracownicy sektora finansowego z min. 2 - letnim stażem pracy posiadając zdany egzamin ECB, mogą za pośrednictwem swojego banku - pracodawcy ubiegać się o nadanie przez ZBP stopnia zawodowego Dyplomowanego Pracownika Bankowego I stopnia, potwierdzonego Certyfikatem ZBP.

Opis wymogów egzaminacyjnych Standardu Dyplomowanego Pracownika Bankowego (po egzaminie ECB EFCB)

Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
Biblioteka

E-dziekanat


Selfcare

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.