Jesteś 11886317 odwiedzającym, odsłon 35375483 | Dzisiaj jest: Czwartek, 27 Lipiec 2017 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydziały US: Jednostki administracyjne USEuropejski Certyfikat Bankowca

Z wielką przyjemnością Związek Banków Polskich przekazuje wszystkim zainteresowanym podnoszeniem wiedzy bankowej nowy podręcznik Bankowość dla Praktyków Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E, Warszawa 20017, wydanie I, który jest nieodpłatnie do pobrania pod linkiem www.zbp.pl/podrecznikecb [1] Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwu podręcznik ten będzie przydatny nie tylko dla osób zainteresowanych przygotowaniem się do międzynarodowego egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E, ale również będzie szerzej wykorzystywany przez uczelnie wyższe oraz instytucje szkoleniowe w kształceniu obecnych i przyszłych kadr sektora finansowego.

Egzamin na Europejski Certyfikat Bankowca na Uniwersytecie Szczecińskim odbędzie się w sobotę 28 października 2017 r.

Egzamin organizowany jest przez Związek Banków Polskich i Gdańską Akademię Bankową. Koszt egzaminu 650 zł.

Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Albrechcińska - +48 91 444 3125 lub dr hab. Przemysław Pluskota (przemyslaw.pluskota@wzieu.pl).Informacja nt. Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB

Banki - Członkowie Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych przy Związku Banków Polskich uznały za zasadne, aby informacja nt. Europejskiego Certyfikatu Bankowca była brana pod uwagę jako jeden z dodatkowych elementów procesu rekrutacyjnego, dla kandydatów ubiegających się o staż lub pracę w bankach.
Począwszy od roku akademickiego 2015/2016 w ramach planowanego projektu praktyk i staży w instytucjach finansowych, realizowanego przez CPBII Sp. zoo jako część programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, 3 najlepszych studentów/absolwentów, którzy na danej uczelni otrzymają najlepszy wynik z egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca EFCB, będą mieli możliwość odbycia w ciągu 12 miesięcy od daty egzaminu ECB płatnej praktyki/stażu w wybranej instytucji finansowej na terenie kraju.

Korzyści dla osób posiadających Europejski Certyfikat Bankowca EFCB to:

  1. Wzrost swoich kwalifikacji zawodowych i szans znalezienia pracy na rynku finansowym. ECB brany przez Banki pod uwagę w procesach rekrutacyjnych czy podczas ubiegania się o praktykę / staż w instytucjach finansowych.

  2. Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ECB w języku angielskim firmowanego przez EBTN - European Banking & Financial Services Training Association uatrakcyjnia pozycję zawodową na rynku finansowym, nie tylko w Polsce.

  3. Otrzymanie certyfikatu ECB jest potwierdzeniem posiadania wiedzy ogólnobankowej i umiejętności, niezbędnych do wykonywania zawodu bankowca.

  4. Pracownicy sektora finansowego z min. 2 - letnim stażem pracy posiadając zdany egzamin ECB, mogą za pośrednictwem swojego banku - pracodawcy ubiegać się o nadanie przez ZBP stopnia zawodowego Dyplomowanego Pracownika Bankowego I stopnia, potwierdzonego Certyfikatem ZBP.

Opis wymogów egzaminacyjnych Standardu Dyplomowanego Pracownika Bankowego (po egzaminie ECB EFCB 3E)

Zasady przygotowania i przeprowadzania egzaminów ECB EFCB 3E

Regulamin Egzaminów

Przykładowe pytania do egzaminu ECB EFCB 3E

Odpowiedzi do przykładowych pytań do egzaminu ECB EFCB 3E

Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
Biblioteka

E-dziekanat


Selfcare

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.