EMAT- European Migrant Adviser Toolkit „Europejski pakiet narzędziowy dla instytucji wspierających migrantów”
Projekt EMAT - European Migrant Adviser Toolkit jest realizowany od grudnia 2011 roku przez
6 partnerów z 5 krajów europejskich, w skład których wchodzą:
- Praxis Community Projects (Wielka Brytania),
- Fundacion Laboral Del Metal (Hiszpania),
- Uniwersytet Szczeciński (Polska),
- European Contact Group in the Czech Republic (Czechy)- do 31.01.2013r., EPMA (Czechy)- od 01.02.2013r.
- Iberika (Niemcy),
- The Gilfillan Partnership Ltd (Wielka Brytania).
W ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (program Leonardo da Vinci, Multilateral Projects for Development of Innovation) oraz środków z MNiSW, powstał Europejski Pakiet Narzędziowy dla instytucji wspierających migrantów (the European Migrant Advisors Toolkit - EMAT). Proponowany zestaw narzędzi opracowano zarówno dla indywidualnych doradców zawodowych jak i dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy. Głównym celem jest wspieranie organizacji, które współpracują z migrantami w obszarze doradztwa zawodowego, co pozwoli usprawnić proces świadczenia usług w tym obszarze kierowanych do migrantów, którzy poszukują zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej.
Opracowane narzędzie dostępne jest pod poniższymi adresami internetowymi:
Wersja polskojęzyczna: www.migrant-toolkit.eu/EMAT_Toolkit_PL_web.pdf
Wersja anglojęzyczna: www.migrant-toolkit.eu/EMAT_Toolkit.pdf
Prezentowany zestaw narzędzi jest efektem ponad dwuletniej pracy zespołu, który przeprowadził badania dotyczące sytuacji migrantów w krajach europejskich. W oparciu o uzyskane wyniki, partnerzy opracowali narzędzie wsparcia dla doradców świadczących usługi na rzecz migrantów poszukujących zatrudnienia.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań, które zostały przedstawione w formie raportu, na stronie internetowej projektu (www.migrant-toolkit.eu).
Pakiet narzędziowy dostępny jest w 5 językach: angielskim, niemieckim, polskim, czeskim, i hiszpańskim, w wersji online oraz drukowanej.
 Wszelkie informacje na temat projektu mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej www.migrant-toolkit.eu oraz na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/EMATproject. Serdecznie zapraszamy ! |