Jesteś 16395492 odwiedzającym, odsłon 42721798 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2014-09-24
Poziom wiedzy ekonomicznej społeczeństwa a efektywność gospodarki rynkowej - debata Klubu Polska 2025+

Poziom wiedzy ekonomicznej społeczeństwa a efektywność gospodarki rynkowej”  to temat spotkania Klubu Polska 2015+, które odbędzie się 24 września 2014 r. w warszawskim Klubie Bankowca.
Gośćmi Klubu będą: prof. dr hab. Tomasz Szapiro, Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Danuta Raczko, Wiceprezes Zarządu  Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Bank Polska.
Z raport Instytutu Wolności i Raiffeisen Polbank opisującego stan wiedzy ekonomicznej Polaków, wynika, że Polakom brakuje wiedzy z zakresu podstaw ekonomii, nie najlepiej znają zasady funkcjonowania systemu podatkowego i bankowego nie orientują się w możliwościach oszczędzania i pomnażania swojego kapitału. Zaniedbania w edukacji ekonomicznej odbijają się na nas samych - nie przywiązujemy dużej wagi do spraw finansowych, niechętnie dokonujemy kalkulacji i nie dążymy  do maksymalizacji indywidualnych zysków.
Czy poziom wiedzy ekonomicznej w naszym społeczeństwie faktycznie pozostawia wiele do życzenia? W jaki sposób edukacja ekonomiczna może przysłużyć się gospodarce w długim horyzoncie i jaki scenariusz rysuje się dla Polski, jeśli obszar ten będzie zaniedbywany? O tych i innych zagadnieniach będziemy rozmawiać z naszymi wybitnymi gośćmi podczas najbliższego Klubu Polska 2025+.
Klub Polska 2025+ od 10 lat stwarza możliwość szerokiej dyskusji i wymiany poglądów w kwestiach istotnych dla rozwoju Polski w perspektywie nadchodzących lat. Zadanie Klubu polega przede wszystkim na promowaniu myślenia strategicznego i długookresowego na temat kierunków i metod wspierania rozwoju naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem szans, wyzwań i zagrożeń, jakie wiążą się z przekształceniami zachodzącymi w rozszerzonej Unii Europejskiej oraz procesami globalizacji.
Klub Polska 2025+ to miejsce spotkań przedstawicieli nauki, polityki, mediów i biznesu, w którym zwracamy uwagę na kwestie nie zawsze dostrzegane przez nasze środowiska.
Spotkanie będzie transmitowane w internecie na stronach www.zbp.pl, www.aleBank.pl i www.bankier.tv. Rozpoczęcie tradycyjnie o godzinie 17:00
Serdecznie zapraszamy!

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.