Jesteś 16395376 odwiedzającym, odsłon 42721682 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2014-09-04
KONKURSY DLA EKOINNOWACYJNYCH STUDENTÓW W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "JESTEŚ KREATOREM? ZOSTAŃ EKOINNOWATOREM!"

Polska należy do najmniej ekoinnowacyjnych krajów w Unii Europejskiej, mimo że Polakom nie brakuje interesujących pomysłów w tym zakresie. Jak zatem zachęcić ich do wdrażania ekoinnowacji oraz komercjalizacji swoich rozwiązań? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”.

Zasadniczym celem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” jest popularyzacja ekoinnowacyjności, rozumianej jako uwzględnianie aspektów związanych z ochroną środowiska w doskonaleniu istniejących produktów i technologii lub tworzeniu nowych.

Zdając sobie sprawę z ogromnego potencjału i kreatywności młodych osób, w ramach projektu zostały właśnie ogłoszone trzy konkursy dla studentów interesujących się tematyką ekoinnowacyjności. Do konkursów można zgłaszać autorskie projekty dotyczące pomysłów na ekoinnowacyjne produkty i rozwiązania oraz na ich promowanie. Ich przedmiotem są również prace dyplomowe, tematycznie powiązane z kampanią.
Konkursy stanowią szansę na wypromowanie pomysłów ekokreatywnych studentów, nawiązanie wartościowych kontaktów (np. podczas Salonu Ekoinnowacji organizowanego w ramach kampanii na Międzynarodowych Targach Poleko’2014 w Poznaniu), a także na wygranie cennych nagród (notebooki, czytniki e-booków, aparaty fotograficzne).

Więcej informacji o konkursach można znaleźć na stronie http://ekoinnowator.ue.poznan.pl w zakładce konkursy.

Projekt „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” rozpoczął się w kwietniu 2014 r. i realizowany będzie przez 18 miesięcy. Koordynatorem kampanii jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który na jej realizację uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do udziału!

Strona www: http://ekoinnowator.ue.poznan.pl
Konto FB: https://www.facebook.com/Ekoinnowator
Email: ekoinnowator@fnc.ue.poznan.pl
tel. +48 785 557 169;  +48 785 554 278


wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.