Jesteś 17379516 odwiedzającym, odsłon 43741975 | Dzisiaj jest: Niedziela, 29 Styczeń 2023 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2014-01-30
Nowy serwis dla kandydatów na US

Uniwersytet Szczeciński wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów stworzył unikatowy serwis internetowy przedstawiający całą ofertę uczelni w jednym miejscu. WWW.KANDYDACI.USZ.EDU.PL to nowoczesna platforma zawierająca wyczerpujące informacje dla przyszłych studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz studiów podyplomowych.

Kandydaci znajdą w serwisie między innymi wyczerpujące informacje o wszystkich kierunkach studiów realizowanych na US, z uwzględnieniem ich obecnego statusu: kandydat, który nie wybrał jeszcze kierunku, kandydat, który wybrał już kierunek, kandydat, który dostał się na studia. Jednym kliknięciem będą mogli przejść do rejestracji w systemie elektronicznej rekrutacji oraz szybko znaleźć odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją i studiowaniem, a także pobrać niezbędne dokumenty.

- Pracując nad serwisem „Kandydaci” mieliśmy okazję uczestniczyć w licznych spotkaniach i rozmowach z kandydatami na studia. Serwis jest również efektem kilkuletniej pracy nad internetowymi narzędziami, których celem jest rzetelna i atrakcyjna prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego. Proponowana struktura serwisu wraz z jego funkcjonalnością jest odpowiedzią na oczekiwania, jakie stawiają przed nami nie tylko nowe technologie, media elektroniczne i komunikacja internetowa, ale przede wszystkim odbiorcy, którzy poszukują rzetelnej i kompleksowej informacji o możliwościach rozwoju, a co za tym idzie atrakcyjnie przedstawionej oferty edukacyjnej - wyjaśnia Krzysztof Trzciński, dyrektor Biura Promocji i Informacji US.

Sieć jest dla młodych ludzi najpopularniejszym środkiem komunikacji i bazą informacji, nowy serwis US zapewni kandydatom możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni za pomocą kilku kliknięć. Na kolejnych podstronach zostaną zaprezentowane wszystkie kierunki, które proponuje Uniwersytet Szczeciński, natomiast kontekstowa wyszukiwarka sprawi, iż maturzyści błyskawicznie znajdą kierunki, którymi są zainteresowani oraz wszelkie informacje niezbędne przy wyborze studiów. Co jeszcze będzie można znaleźć w serwisie? Przede wszystkim odpowiedzi na najważniejsze dla maturzystów pytania: dlaczego warto wybrać ten właśnie kierunek, jakie otwierają się przed nimi możliwości rozwoju podczas studiów, w jakim zawodzie będą mogli szukać pracy po studiach oraz jakie będą mieli możliwości kontynuacji nauki.

- Bazując na rozmowach z licealistami opracowaliśmy schemat wyszukiwania informacji jakiego oczekiwali. Kandydaci będą mieli możliwość znalezienia kierunku studiów wg listy alfabetycznej, wydziałów lub za pomocą wyszukiwarki.  Wyszukiwarka wzbogacona jest o funkcją wyszukiwania kierunku po: wydziale, nazwie i słowach kluczowych. W serwisie znajdują się również praktyczne informacje dla obcokrajowców, podane w czterech wersjach językowych - zapowiada Marta Chmielewska, specjalistka ds. marketingu interaktywnego z Biura Promocji i Informacji US, odpowiedzialna za wdrożenie serwisu .

W serwisie pojawi się również poradnik studenta, gdzie będzie można znaleźć informacje o akademikach, bibliotekach, samorządzie studenckim, opiece lekarskiej oraz jednostkach uczelni, takich jak: Akademickie Biuro Karier, Akademickie Centrum Kształcenia Językowego, czy Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych. Studenci odnajdą tu także dokumenty do pobrania, informacje o stypendiach i zapomogach oraz kołach naukowych i organizacjach studenckich.

-  Innych informacji poszukuje 19-latek, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z uniwersytetem, innych zaś absolwent uczelni poszukujący studiów podyplomowych. Wszyscy jednak podkreślali, że potrzebują serwisu kompleksowego, który przeprowadzi ich od wyboru kierunku, poprzez rejestrację, aż po przyjęcie na studia. Nowy serwis zapewni możliwość zapoznania się w jednym miejscu z pełną ofertą edukacyjną, bez konieczności czytania regulaminów czy wnikania w strukturę uczelni. Budując ten serwis staraliśmy się odpowiedzieć na potrzeby: aktualnego, kompleksowego serwisu, który w możliwie najbardziej przystępny sposób przedstawi procedury rekrutacyjne i samą ofertę - wyjaśnia Aneta Szeremeta z Biura Promocji i Informacji US, redaktorka treści w serwisie.

Na stronie znajdzie się także alfabet studenta, który wyjaśni przyszłym żakom obcobrzmiące jeszcze zwroty takie jak: kolokwium, czy konwersatorium.  Dodatkowe ważne elementy, które będzie można znaleźć w serwisie to: zasady rekrutacji, przedmioty realizowane na konkretnych kierunkach, informacje o opłatach rekrutacyjnych oraz wykaz olimpiad, których zwycięzcy mogą korzystać z preferencji w procesie rekrutacji.

Serdecznie zapraszamy na www.kandydaci.usz.edu.pl.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.