Jesteś 16396082 odwiedzającym, odsłon 42722410 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2013-12-06
"Moje prywatne opowiadania kołymskie" - to temat spotkania, na które zaprasza Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

- Będą to refleksje, ale też przede wszystkim zdjęcia, z moich dwóch podróży
(w 2011 r. i w 2013 r.) do miejsca mojego urodzenia oraz do łagrów kołymskich,
w których siedział mój ojciec - zapowiada inicjator spotkania, prof. zw. dr hab. Juliusz Engelhardt z Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.
KOŁYMA to kraina geograficzna na Dalekim Wschodzie Rosji, w jej północno - wschodniej części. Jest to też miejsce martyrologii setek tysięcy ludzi, których władze sowieckie zsyłały do obozów koncentracyjnych zwanych powszechnie GUŁAGAMI. Sowiecki system gułagów jest opisywany bardzo szeroko w literaturze wspomnieniowej, np. Sołżenicyn, Szałamow. Na KOŁYMIE było więzionych również wielu Polaków  pochodzących z Kresów Wschodnich, w tym ojciec Profesora.
- Ojciec mój trafił do GUŁAGÓW dopiero w 1947 roku. W jakimś sensie jestem „pokłosiem” jego pobytu na KOŁYMIE, ponieważ po wyjściu z łagru tam się ożenił
i tam ja się urodziłem W 2011 r. i w 2013 r. pojechałem na KOŁYMĘ, by zobaczyć łagier , w którym siedział ojciec i miejsce, gdzie mieszkali moi Rodzice
i ja się urodziłem. Stąd spotkanie na kanwie szerokiego reportażu, który napisałem po powrocie - dodaje.
Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2013 r. w Sali Rady Wydziału (010) na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej 8.
Początek o godz. 16:00.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.