Jesteś 16396055 odwiedzającym, odsłon 42722380 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2013-11-18
Nadchodzi Szczecin Green Jam!

Już 22-24 listopada br. odbędzie się w Szczecinie niezwykłe wydarzenie - Szczecin Green Jam! Kilkadziesiąt ludzi, tysiące pomysłów i 48 godzin twórczej pracy. Listopadowej odsłonie Jamu będzie przyświecał jeden cel - współpraca i myślenie projektowe dla zrównoważonego rozwoju.

Tak zwane „Jamy” to międzynarodowa inicjatywa propagująca service design, czyli projektowanie usług. Spotkania odbywają się trzy razy do roku i poświęcone są określonej tematyce. Niebawem odbędzie się Sustainability Jam określany ze względu na swoją tematykę jako Green Jam. Sustainability to zrównoważony rozwój, polegający na zapewnieniu równowagi pomiędzy kosztami i zyskami w zakresie zmian społecznych, gospodarczych i środowiskowych, także w perspektywie przyszłych pokoleń. By zrównoważony rozwój przestał być jedynie pojęciem, potrzebne są innowacyjne koncepcje dążące do wprowadzania nowych modeli biznesowych, ukierunkowanych na zwiększenie efektywności wykorzystania dostępnych zasobów. I to jest właśnie zadanie dla Jamersów!

Projektowanie usług dla każdego

Wszystko rozpocznie się w piątek popołudniu (22 listopada). Wówczas zostanie podany temat, nad którym utworzone zespoły będą pracowały przez następne dwie doby. Udział w warsztatach może wziąć każdy, niezależnie od zainteresowań i branży, którą reprezentuje. Różne spojrzenia na podane zagadnienia to gwarancja zabawy z pomysłami oraz ideowej improwizacji. Jamowe spotkania to droga od pomysłu do stworzenia prototypu nowych usług przy wykorzystaniu narzędzi service designu. To także niepowtarzalna atmosfera i okazja do zmiany otaczającej rzeczywistości. Każdy z uczestników pracuje nad zagadnieniem, którym z pewnością nie zająłby się samodzielnie w pracy lub w domu ze względu na brak czasu, motywacji bądź odpowiednich narzędzi. Nam zależy, aby ludzie wzięli udział w samym procesie projektowania i nauczyli się współpracy w tworzeniu innowacyjnych usług - opowiada Magdalena Małachowska, organizatorka spotkań Szczecin Jams.

W innowacyjnym otoczeniu

Listopadowy Szczecin Green Jam  odbędzie się w nowoczesnym ośrodku wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw - SERVICE INTER-LAB Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług, który działa przy Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Cukrowa 8).SERVICE INTER-LAB to miejsce posiadające nowoczesną infrastrukturę, w której zarówno przedsiębiorcy, jak i naukowcy oraz studenci mają do dyspozycji doskonałe i komfortowe warunki do współdziałania, budowania sieci kontaktów a także poszerzania zasobów swojej wiedzy i kreowania nowatorskich rozwiązań.

Szczegółowych informacji udziela

Natalia Kamińska, e-mail: n.j.kaminska@gmail.com, tel. 889 691 830
Magdalena Małachowska, e-mail: malachowska.magdalena@gmail.com, magdalena.malachowska@wzieu.pl, tel. 608 40 56 40

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook`u!

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.