Jesteś 15539796 odwiedzającym, odsłon 41809332 | Dzisiaj jest: Czwartek, 24 Wrzesień 2020 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2013-07-17
Szczeciński uczony wyróżniony

W wyniku spotkań oraz dyskusji o charakterze formalnym i nieformalnym w Waszyngtonie D.C., dr Robert Rumiński został kilka tygodni temu nominowany, a od 1 lipca 2013r. oficjalnie przystąpił do Rady Nadzorczej (Board of Directors) Fulbright Association z siedzibą w Waszyngtonie D.C.. Nastąpiło to niezależnie od dotychczasowej działalności w Radzie Dyrektorów Fulbright Academy of Science and Technology (również z siedzibą w Waszyngtonie D.C.) - organizacji działającej na rzecz społeczności Fulbrighta na całym świecie.

Fulbright Association (FA) ma za sobą ponad 37-letnią historię i funkcjonuje w ścisłej współpracy z Kongresem USA. Organizacja ta wspiera społeczność stypendystów Programu Fulbrighta (przede wszystkim z USA) oraz stwarza platformę budowania relacji zawodowych, wymiany poglądów oraz dyskusji na temat problemów lokalnych, a przede wszystkim globalnych. Jednym z podstawowych zadań jest pomoc absolwentom Fulbrighta w dalszym rozwoju tego Programu oraz wsparcie dla instytucji i społeczności do których stypendyści powracają po zrealizowaniu swoich celów stypendialnych.

FA posiada ok. 6.400 członków indywidualnych, z których ok. 1/3 posiada status „life members” oraz ok. 220 członków instytucjonalnych - uczelni wyższych, jak i międzynarodowych organizacji oświatowych działających na terenie Stanów Zjednoczonych. Sieć 58 oddziałów FA prowadzi ponad 200 programów dla wizytujących stypendystów oraz absolwentów Fulbrighta na terenie całych Stanów Zjednoczonych.
Mimo że Fulbright Association ma przede wszystkim charakter narodowy (USA), plany dalszego jej rozwoju są bardzo ambitne i mają charakter globalny. Na obecnym etapie nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów z uwagi na poufny charakter tych informacji” - wyjaśnia Robert Rumiński.

  Rola dr Rumińskiego będzie polegała na zarządczym wsparciu strategicznym rozwoju Fulbright Association (także w wymiarze międzynarodowym) oraz na rozwoju jednego z jej obszarów działania, tj. Business and Entrepreneurship (Biznes i Przedsiębiorczość).

 

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.