Jesteś 15554595 odwiedzającym, odsłon 41826719 | Dzisiaj jest: Czwartek, 1 Październik 2020 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2013-02-11
mgr Kamil Lis- stypendystą Fundacji Konrada Adenauera

mgr Kamil Lis - doktorant Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług
stypendystą Fundacji Konrada Adenauera

 

mgr Kamil Lis - doktorant III roku studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług został stypendystą Fundacji Konrada Adenauera w ramach realizacji studiów doktoranckich w oparciu o procedurę Co-Tutelle podwójnego promotorstwa we współpracy z Uniwersytetem Eberharda Karola w Tybindze (Niemcy). Opiekunem naukowym na Uniwersytecie Szczecińskim jest prof. US dr hab. Piotr Niedzielski, natomiast promotorem na niemieckiej uczelni partnerskiej jest prof. dr hab. Sebastian Kinder.
Fundacja Konrada Adenauera w oparciu o zainteresowania naukowe mgr Kamila Lisa, obejmujące rozwój regionalny i przedsiębiorczość w szczecińskim regionie transgranicznym oraz dotychczasowe rezultaty przeprowadzonych projektów badawczych, jak również o innowacyjną formułę podwójnego doktoratu w ramach procedury CoTutelle, dotychczasowe osiągnięcia i przebieg kariery zawodowej doktoranta, w tym m.in. w przeszłości praca na Wyższej Szkole w Neubrandenburgu, zrealizowane specjalistyczne kursy zawodowe Niemieciej Izby Przemysłowo-Handlowej, Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne w Bundestagu, pobyt studyjny na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, zadecydowała o objęciu mgr Kamila Lisa programem wsparcia dla młodych naukowców kształcących się na niemieckich Uczelniach Wyższych.
O Fundacji Konrada Adenauera


Fundacja Konrada Adenauera zajmuje się przede wszystkim:

  • popieraniem wysiłków na rzecz jedności Europy,
  • pogłębianiem zrozumienia między państwami poprzez wspieranie wzajemnych kontaktów i pomocy w procesie demokratyzacji i transformacji,
  • prowadzeniem kształcenia politycznego,
  • badaniem i dokumentacji historycznego rozwoju ruchu chrześcijańsko-demokratycznego,
  • opracowywaniem naukowych założeń polityki opartej na zasadach chrześcijańskiej demokracji,
  • popieraniem młodzieży uzdolnionej.

 

Sprawą o szczególnym znaczeniu dla Fundacji Konrada Adenauera jest pomoc w demokratycznych i rynkowych przemianach krajom Europy Środkowej i Wschodniej łącznie z państwami byłego Związku Radzieckiego. Ilość biur Fundacji Adenauera w tym regionie podkreśla znaczenie Europy Środkowej i Wschodniej dla Fundacji.

O Stypendium Fundacji Konrada Adenauera


Kluczowym obszarem działalności Fundacji Konrada Adenauera w Niemczech i na świecie jest wspieranie osób młodych i wybitnie uzdolnionych, które będą w przyszłości budować elity rządzące swoich krajów. Wspieranie elit rządzących, które kierują się w swoich działaniach zasadami chrześcijańskimi i demokratycznymi oraz są zaangażowane w pracę społeczną i polityczną, należy do głównych zadań placówki.


Dlatego Przedstawicielstwo Fundacji Konrada Adenauera w Polsce oferuje absolwentom szkół wyższych i doktorantom możliwość zdobycia tytułu doktorskiego lub dodatkowego dyplomu ukończenia studiów w Niemczech. Kandydaci powinni mieć mniej niż 30 lat, osiągać ponadprzeciętne wyniki w nauce podczas studiów oraz wykazywać społeczne i polityczne zaangażowanie. Fundacja Konrada Adenauera jest instytucją polityczną i wyznaje demokratyczne, chrześcijańskie i konserwatywne wartości. Z tego powodu placówka oferuje stypendia w pierwszej kolejności studentom i doktorantom kierunków społecznych, ekonomicznych i prawniczych. Fundacja nie przyznaje stypendiów absolwentom kierunków medycznych. Wybór stypendystów z Polski przeprowadzany jest co dwa lata. Więcej o stypendium na stronie Fundacji http://www.kas.de/polen/pl/pages/3418/


Pragniemy nadmienić, iż łączna liczba kandydatów z Europy i Azji starających się o stypendium Fundacji Konrada Adenauera podczas naboru wynosiła ok. 1.100 osób, z czego wybrano ostatecznie 23 osoby, w tym 4 osoby z Polski. Mgr Kamil Lis należy do wąskiej grupy osób przyjętych do wsparcia w ramach elitarnego programu stypendialnego.
Serdecznie gratulujemy!

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.