Jesteś 16395383 odwiedzającym, odsłon 42721689 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2012-10-19
Szczecin miasto przyszłości

Dnia 27 października w Szczecinie będzie miała miejsce wycieczka pozwalająca w niekonwencjonalny sposób poznać miasto i jego możliwości.

"W roku 2000 naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymali bardzo nietypowe zlecenie. Chodziło o wszczęcie badań pod kątem szczególnej teorii względności Einsteina, nad nieprzetestowaną dotychczas alfatechnologią promieniowo-korpuskularną. Po kilku latach nieprzerwanych prac nastąpił przełom. Odkryto metodę wykorzystania światła do rozszczepiania i ponownego skupiania
cząstek materii. Dalsze eksperymenty ujawniły możliwość nadawania teleportowanym w ten sposób jonom drgań, zsynchronizowanych z falami laserowymi, tym samym umożliwiając im osiąganie prędkości C. Dla wszystkich wtajemniczonych w projekt stało się jasne, że właśnie opracowano metodę odbycia podróży w przyszłość. Analitycy postanowili wykorzystać powstałą technologię do uzyskania jak największej ilości danych na temat Szczecina Przyszłości. Rozpoczęły się poszukiwania ochotników wystarczająco odważnych, by odbyć podróż w 2212r."

Szczecin Przyszłości to gra miejska o tematyce science-fiction oparta o debiutującą na rynku aplikację mobilną AudioTrip. Dzięki tej technologii do gry może włączyć się każdy chętny, wystarczy smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS. Każdy chętny będzie mógł zobaczyć fascynującą i onieśmielającą rozmachem wizję Szczecina AD 2212 wg scenariusza rodowitych szczecinian Andrzeja Góreckiego i Bogusława Burczaka.

Gra rozpocznie się w pobliżu Dworca Głównego PKP 27 października 2012. Żeby wziąć udział w grze wystarczy przyjść na miejsce początkowe ze smartfonem, włączyć wycieczkę i podążać za wskazaniami audioprzewodnika AudioTrip. Można to zrobić dowolnego dnia o dowolnej porze, ze słuchawkami na uszach lub z telefonem włączonym na głos i grupą przyjaciół. Osoby, które ukończą trasę w godzinach 9-17 w sobotę 27 października zostaną nagrodzone gadżetami, wezmą udział w losowaniu nagród, a także zostaną oprowadzone po Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego i poinformowane o nowym projekcie Service Inter Lab realizowanym przez WZiEU US gdzie już dziś podejmuje się prace przybliżające nas do wizji Szczecina Przyszłości.

Aplikacja AudioTrip to unikalne połączenie audioprzewodnika turystycznego generacji GPS-tour z wygodnym i dostępnym za darmo edytorem wycieczek audio. Dzięki wykorzystaniu technologii syntezatora mowy IVONA każdy może łatwo stworzyć wycieczkę zawierającą multimedia, czytnik rozszerzonej rzeczywistości i lektora audio, a następnie rozpocząć jej sprzedaż, lub po prostu wysłać znajomym. Szczecin Przyszłości to prapremiera systemu AudioTrip. Ogólnoświatowa premiera aplikacji odbędzie się już dwa tygodnie później.

Sama aplikacja będzie dostępna od północy 27 października. Można ją znaleźć za pomocą fotokodu umieszczonego na plakacie, lub na stronie http://audiotrip.pl/szczecin

Najnowsze informacje o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/155179994625992/
Można też zobaczyć szczegóły na stronie miasta Szczecina:
http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/aktualnosci/27814-szczecin_miasto_przyszlosci.ht

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.