Jesteś 16416258 odwiedzającym, odsłon 42743190 | Dzisiaj jest: Wtorek, 26 Październik 2021 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2012-08-07
Dr Robert Rumiński został członkiem Rady Nadzorczej Fulbright Academy of Science and Technology

Dr Robert Rumiński został członkiem Rady Nadzorczej Fulbright Academy of Science and Technology.

Dr Robert Rumiński, adiunkt w Katedrze Bankowości i Finansów Porównawczych Wydziału Zarządzanie i Ekonomiki Usług US, został członkiem Rady Nadzorczej Fulbright Academy of Science and Technology.

Fulbright Academy jest niezależną organizacją stwarzającą możliwości współpracy między naukowcami, będąc dzięki temu katalizatorem postępu w wielu dziedzinach. Fulbright Academy została założona przez absolwentów prestiżowej Fulbright Exchange Program, międzynarodowy program, który każdego roku inwestuje w talenty i aspiracje ponad 6.500 studentów, naukowców, specjalistów, nauczycieli i naukowców z całego świata. Podróżując za granicę na studia, by uczyć lub prowadzić badania, te wybrane osoby wykorzystują moc nauki nie tylko dla siebie, ale także by budować  relacje między ludźmi.

Z Fulbright Academy, organizacją zrzeszającą stypendystów Fulbrighta, dr Robert Rumiński związany jest od 2009 roku - otrzymał wówczas roczne stypendium naukowe - Fulbright Advanced Research Grant, które zrealizował w renomowanym Loyola Marymount University - College of Business Administration w Los Angeles w Kalifornii.

W ciągu ostatnich kilku lat aktywnie uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach związanych z działalnością Fulbright Academy, m.in. dorocznych, międzynarodowych konferencjach stypendystów Fulbrighta, odbywających się w różnych częściach świata.

W marcu bieżącego roku dr Rumiński został nominowany do funkcji jednego z dyrektorów Fulbright Academy, natomiast  w czerwcu - podczas posiedzenia Rady Nadzorczej, które miało miejsce w Bostonie w Massachusetts, w wyniku głosowania został członkiem Rady Nadzorczej Fulbright Academy.

Wśród członków Rady znajdują się stypendyści Fulbrighta, zajmujący ważne stanowiska kierownicze w różnych organizacjach zarówno rządowych, naukowych, jak i w korporacjach i innych przedsiębiorstwach w USA. Są to m. in. prawnicy, ekonomiści, biolodzy, lekarze, etc. Informacje nt. składu Rady: http://www.fulbrightacademy.org/page/Board/index.v3page . Dr Robert Rumiński jest jedyną osobą w Radzie, która jest spoza USA - wszyscy pozostali jej członkowie to Amerykanie.

Zainteresowania naukowe dra Roberta Rumińskiego to bankowość, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie small business'em, ekonomika małych i średnich przedsiębiorstw oraz międzynarodowe stosunki finansowe. Ponadto jest również członkiem Fulbright Alumni Association w Polsce oraz U.S. State Department Exchange Programs w USA i United States Department of State Alumni Association w USA.

Więcej informacji: dr Robert Rumiński, e-mail: robertruminski@wp.pl  oraz www.fulbrightacademy.org

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.