Jesteś 15531787 odwiedzającym, odsłon 41799851 | Dzisiaj jest: Wtorek, 22 Wrzesień 2020 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2012-03-21
Wykorzystanie nowoczesnych systemów informatycznych klasy ERP w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług
ul. Cukrowa 8, laboratoria komputerowe

Przewidywany czas trwania spotkania 2-3 godziny
Data: 2 kwietnia (poniedziałek) 2012, godz. 9.00 sala 407

Seminarium jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona ( decyduje kolejność zgłoszeń ). Zapisy pod numerem tel. 91 444 3131 lub e-mail norek@wzieu.pl

Szczegółowy program pierwszych warsztatów.
Data: marzec 2012
W pierwszej części warsztatów przedstawione zostaną produkty systemu SAP oraz ich możliwości i wykorzystanie w biznesie. Opisana zostanie struktura systemów: SAP ERP 6.0, SAP Retail, SAP Forecast and Replenishent i SAP APO. 
W drugiej części warsztatów omówione zostaną szczególne przypadki wykorzystania systemu / systemów SAP do optymalizacji działania przedsiębiorstw w zakresie zarządzania magazynami, transportem, optymalizacji zaopatrzenia w łańcuchu dostaw.
Przypadki biznesowe będą oparte o doświadczenia wdrożeniowe i koncepcyjne, nabyte przy implementacji systemu SAP ale również przy procesach zmian w różnych przedsiębiorstwach prowadzących inwestycje strukturalne i wewnętrzne w swoich przedsiębiorstwach. W wykładzie szczególny nacisk wykorzystania systemu położony został na współdziałanie systemu z zewnętrznymi urządzeniami automatyki przemysłowej (rolotoki, taśmociągi, terminale radiowe, urządzenia POS) oraz na automatyzację prac w back-office (automatyczne rozliczenia).
Dodatkowo, w ostatniej części warsztatów pod dyskusję poddany zostanie przypadek synchronizacji przedsiębiorstw w zakresie rozliczeń w systemie SAP - wspólne procesowanie logistyczne, a przede wszystkim usprawnienia w zakresie przepływu dokumentów - procesy Intercompany.
Warsztaty będą oparte o doświadczenia zdobyte w takich przedsiębiorstwach jak: CEDC, Decora, Atlantic, Diverse, Mlekpol, Tuplex, MDD, Oceanic oraz  w projektach szkoleniowych dla firm takich jak Cermag, TME czy TP S.A.
Prowadzący: mgr Szymon Owsianowski

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.