Jesteś 16386646 odwiedzającym, odsłon 42712413 | Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2011-05-24
Święto Uniwersytetu Szczecińskiego

Pierwszym z wydarzeń będzie koncert Chóru Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Chóru Opery na Zamku oraz Orkiestry Opery na Zamku pod batutą Warcisława Kunca. Koncert ten będzie równocześnie koncertem jubileuszowym z okazji 5-lecia chóru WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego. Występ odbędzie się w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 19, o godzinie 19.30. W programie znajdą się: F. Mendelssohn Koncert skrzypcowy e-moll (Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce) oraz J. Haydn Msza d-moll „Nelsońska(Kamila Kułakowska - sopran, Marcjanna Myrlak - mezzosopran, Paweł Wolski - tenor, Janusz Lewandowski - bas). Wstęp na koncert jest wolny.

Drugiego dnia uniwersyteckiego święta odbędzie się w ramach cyklu Szczecin Humanistyczny, wykład otwarty prof. dra hab., inż.  Krzysztofa Jana Kurzydłowskiego, pt. Nanotechnologie dla humanistów.

Przedmiotem zainteresowań naukowych prof. Kurzydłowskiego jest ilościowy opis struktury materiałów w kontekście modelowania relacji między strukturą a właściwościami materiałów, degradacja materiałów instalacji przemysłowych oraz struktura i właściwości nano-materiałów. Profesor ma w swoim dorobku wiele oryginalnych metod i wiele nowych zastosowań metod stereologii ilościowej, automatycznej analizy obrazów oraz morfologii matematycznej. Prowadził prace związane z wykorzystaniem metody elementów skończonych oraz zasad modelowania probabilistycznego w nauce o materiałach.

Profesor wykorzystuje swoje bogate doświadczenie naukowe i zawodowe w pracy na rzecz wdrażania badań naukowych w gospodarce. Jego imponująca działalność na arenie międzynarodowej, bogate doświadczenie w administracji państwowej (w latach 2005-2006 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji  Narodowej i Nauki, a następnie w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego), zaangażowanie w działalność społeczną zadecydowały o jego wyborze na dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju  w Warszawie. Funkcję tę pełni od 1 stycznia 2011 roku.

Gościem specjalnym będzie znany saksofonista, Sylwester Ostrowski, którego krótkiego recitalu posłuchamy na początku wykładu. Spotkanie odbędzie się w auli uniwersyteckiej Wydziału Humanistycznego US przy ul. Krakowskiej 71-79, o godzinie 11.00. Wstęp na wykład jest wolny.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.