Jesteś 16386728 odwiedzającym, odsłon 42712495 | Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2011-05-19
Panel dyskusyjny Koła Naukowego EconomUS

W dniach 12-13 maja 2011 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Małkocinie odbył się panel dyskusyjny pod tytułem „Etyka w Biznesie”. Organizatorem panelu było koło naukowe EconomUS. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa młodych naukowców z EconomUSa , która pozwoli w przyszłości zorganizować i poprowadzić samodzielną konferencję naukową.

Etyka w biznesie to zagadnienie, któremu nie poświęca się należytej uwagi wśród środowisk naukowych, tymczasem etyka powinna być integralną częścią ekonomii i wolnego rynku, zgodną ze znaczeniem hasła przewodniego panelu „Nie istnieje dobry sposób robienia złych rzeczy”, stąd pomysł studentów naszego wydziału na organizację panelu dyskusyjnego.

Słowo wstępne wygłosił opiekun koła naukowego EconomUS, mgr Marcin Janowski a cały panel poprowadziła Pani Prezes  Sylwia Sołowij. Podczas obrad wszyscy uczestnicy panelu wygłosili interesujące referaty poruszając aspekt etyczny w przedsiębiorstwie i reklamie medialnej. Uczestnicy panelu mieli okazję obejrzeć projekcję filmu pod tytułem „Yes-meni naprawiają świat”, który nawiązywał do nieetycznych zachowań współczesnych koncernów w dążeniu do maksymalizacji zysku. Po projekcji odbyła się debata na temat problemów poruszonych w filmie i sposobów ich rozwiązania. Kulminacyjnym punktem panelu było ognisko integracyjne, które odbyło się w parku należącym do pałacu w Małkocinie.

W imieniu członków Koła Naukowego EconomUS chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie, jakiego udzieliły nam władze WZiEU w osobach: Pana Dziekana  dr hab. prof. US Piotra Niedzielskiego oraz Pana Prodziekana ds. Kształcenia dr hab. prof. US Wojciecha Downara, zapewniając dofinansowanie panelu dyskusyjnego. Słowa podziękowania składam również głównemu sponsorowi panelu, Polskiemu Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej, reprezentowanemu przez Panią Dyrektor Ewę Kurdyłę, która zapewniła wspaniałe podarunki dla wszystkich uczestników obrad.

W nawiązaniu do opisanego powyżej wydarzenia  zapraszam wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w przyszłorocznym panelu dyskusyjnym koła EconomUS oraz do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej poniżej.wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.