Jesteś 16386693 odwiedzającym, odsłon 42712460 | Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2011-05-12
Twój dzień na WZiEU

Dnia 15 kwietnia 2011r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego miało miejsce wydarzenie „Twój dzień na WZiEU” zorganizowane dla uczniów klas maturalnych, z którymi Wydział ma podpisaną umowę w ramach inicjatywy „Klasy Patronackie”.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z:
- VI Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Szczecinie,
- I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
- Zespół Szkół nr 1 w Pyrzycach
- Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie

Wydarzenie rozpoczęło się w Auli Kongresowej US gdzie przybyłych maturzystów przywitała Pani Prodziekan ds. Nauki dr hab. Elżbieta Załoga, prof. US.

Ofertę edukacyjną Wydziału na rok akademicki 2011/2012  przedstawił Pan Prodziekan ds. Kształcenia dr hab. Wojciech Downar, prof. US.

Wykład okolicznościowy na temat: „Tendencje popytu na globalnym rynku turystycznym„ wygłosił Pan dr hab. Aleksander Panasiuk, prof. US

Całość poprowadził koordynator projektu „Klasy Patronackie” mgr Marcin Janowski.

Po wykładzie uczniowie udali się do budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług, gdzie czekali na nich przedstawiciele kół naukowych i organizacji  studenckich funkcjonujących na naszym wydziale.

Przy przygotowanych stanowiska uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja na studia WZiEU w roku akademicki 2011/2012, oraz jak funkcjonują organizacje studenckie tj. koła naukowe i co oferują przyszłym studentom.

W celu zaprezentowania możliwości WZiEU zorganizowane zostały wycieczki po naszej uczelni, których przewodnikami byli członkowie kół naukowych. Uczniowie mogli zobaczyć strukturę budynku, jego funkcjonalność, zaplecze biblioteczne czy gastronomiczne. Ważnym punktem wycieczek było zwiedzenie dziekanatów, gdzie przyszli studenci naszego wydziału będą składać dokumenty. Dzięki kreatywności i otwartości naszych studentów wycieczki cieszyły się duży zainteresowaniem wśród uczniów.

W czasie kiedy uczniowie zajęci byli atrakcjami dla nich przewidzianymi, opiekunowie i nauczyciele klas spotkali się z przedstawicielami władz dziekańskich Panią dr hab. Elżbietą Załogą, prof. US i Panem dr hab. Wojciechem Downarem, prof. US, w spotkaniu uczestniczyli również Pani  mgr Katarzyna Orfin oraz Pan mgr Marcin Janowski. Na spotkaniu poruszane były tematy rekrutacji na studia oraz oczekiwań uczniów i kadry dydaktycznej dotyczących uczelni wyższych.

Na koniec spotkania uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami zebrali się w sali 048. gdzie została zorganizowana dla nich gra interaktywna „Ekonomia jest wszędzie, czyli dwa X” poprowadzona przez Panią mgr Kingę Rabińską.

Idea zorganizowania spotkania z uczniami miała na celu przełamanie stereotypu uczelni wyższej jako niedostępnej i obcej uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Jest ona również jedną z wielu inicjatyw w ramach projektu „Klasy Patronackie”, mającą na celu promocję Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług wśród uczniów województw: Zachodniopomorskiego, Pomorskiego i Lubuskiego.
wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.