Jesteś 16396153 odwiedzającym, odsłon 42722481 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2011-03-21
Polsko-Izraelska wymiana studentów

Jesteś ciekawy Izraela i Izraelczyków? Jesteś otwarty na kontakty międzykulturowe oraz promowanie dialogu polsko-żydowskiego? Chcesz działać, rozwijać się, poznawać świat? Zapraszamy Cię do udziału w Polsko-Izraelskiej Wymianie Studentów organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich.

Program realizowany w 2011 roku składać się będzie z dwóch części:
-wakacyjnego programu w Polsce  (wrzesień 2011)
-trzymiesięcznego stypendium w Izraelu  (październik 2011- styczeń 2012)

Przygotowaliśmy dla Ciebie integracyjno-edukacyjne warsztaty w Polsce, podczas których grupa Polaków i Izraelczyków wspólnie realizować będzie projekt oparty na historii "Polskich Sprawiedliwych". Będzie to wspaniała okazja do dyskusji, działań artystycznych, własnych badań oraz poznawaniu odmiennych, uwarunkowanych odmienną pamięcią narodową poglądów. Poza
projektem, znajdzie się czas na wspólne zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce, integrację i nawiązywanie nowych przyjaźni.

 
Rewanż nastąpi w Izraelu, podczas Twojego wyjazdu na stypendium w Uniwersytecie w Telawiwie,  The School for Overseas Students - szkole dla studentów angielskojęzycznych. Będziesz mógł samodzielnie wybrać kursy, które pozwolą Ci zdobyć wiedzę na temat historii i współczesności Izraela. Nie zabraknie też możliwości nauki hebrajskiego na podstawowym poziomie. Zamieszkasz w akademiku Uniwersytetu Telawiwskiego. Gwarantujemy, że dzięki nowym przyjaciołom poznasz ich kulturę, Izrael - jego zabytki, przyrodę i realia życia codziennego. Będziesz miał też wyjątkową okazję do zaprezentowania Twojej Polski podczas "Polskiego Miesiąca na TAU".

Szczegółowe informacje dotyczące programu i rekrutacji są także dostępne na
stronie:  www.jewishmuseum.org.pl/pl/cms/rekrutacja-2011/

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.