Jesteś 16396019 odwiedzającym, odsłon 42722344 | Dzisiaj jest: Piątek, 22 Październik 2021 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2011-02-24
Konkurs! - uwaga Studenci III roku Ekonomii i Zarządzania!

Uwaga Studenci III roku Ekonomii  i Zarządzania!!
Aktywizujcie się! Trwa nabór zespołów 3 - 5 osobowych do XV edycji Konkursu Przedsiębiorczość Finanse i Zarządzanie organizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Zgłoszenia (grupowe i indywidualne) prosimy składać do biura Service Inter-Lab na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług, (ul. Cukrowa 8, pokój 721) do 1 marca 2011 roku. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Wydział może być reprezentowany przez  tylko jeden zespół - w przypadku większego zainteresowania udziałem w Konkursie przewidujemy wewnętrzne eliminacje, które odbędą się 3 marca 2011 roku.

Jak wygląda udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu? Już 6 kwietnia zespół reprezentujący nasz Wydział weźmie udział w teście online. Test zostanie przygotowany i oceniony przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, i wyłoni 20 najlepszych zespołów z całej Polski!

Co dalej? Dwudziestka najlepszych zespołów zostanie zaproszona na konkursową sesję w dniach
19-21 maja 2011 r.. Konkurs składa się z 3 etapów - jeden etap na dzień:

DZIEŃ I  Zadaniem wszystkich zakwalifikowanych zespołów będzie przygotowanie raportów zawierających rozwiązanie przypadku. Zadanie to będzie wymagało od studentów umiejętnego połączenia wiedzy na temat różnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Na rozwiązanie przypadku przewidziano ok. 5 godzin. Ocenione przez Jurorów raporty będą podstawą dla wieczornej dyskusji na temat merytorycznej zawartości raportów. Ranking raportów, dokonany przez Jurorów, wyłoni 5 zespołów - autorów najlepszych rozwiązań. Zespoły te zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu. Pozostali uczestnicy kończą udział w konkursie i wyjeżdżają następnego dnia rano.

DZIEŃ II Zadaniem zespołów będzie rozwiązanie problemu finansowego związanego z działalnością firmy. Na przygotowanie projektu przewidziano ok. 5 godzin. Spośród 5 ocenionych projektów Jurorzy wyłonią 2 najlepsze. Ich autorzy następnego dnia przystąpią do finału konkursu.

DZIEŃ III Wielki finał! Oba zwycięskie zespoły będą prowadziły negocjacje wg przygotowanych przez eksperta założeń. Negocjacjom będą przysłuchiwać się Jurorzy i pozostałe zespoły, które nie zakwalifikowały się do III etapu. Po zakończeniu negocjacji Jurorzy zdecydują o przyznaniu nagród w konkursie.

Brzmi ciekawie? Dodatkowo zespół WZiEU zostanie objęty specjalnym programem warsztatów przygotowujących do udziału w Konkursie w ramach projektu ”Kreatywność i komercjalizacja innowacji we współpracy uczelni z przedsiębiorstwami”, realizowanym przez Wydział
i reprezentantów Biura SERVICE INTER-LAB z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Kreator Innowacyjności. Nad organizacją wydziałowego etapu konkursu czuwa Samorząd Studencki WZiEU.

Jeśli chcesz się zmierzyć z najlepszymi zespołami studentów z Polski, poszerzyć swoją wiedzę, powalczyć o nagrody i spędzić miło czas - ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.