Jesteś 18190810 odwiedzającym, odsłon 44594396 | Dzisiaj jest: Poniedziałek, 20 Maj 2024 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne US







Aktualności
2010-10-11
Global Management Challenge

Rozpoczęła się rejestracja zespołów do XI odsłony największej
na świecie symulacji biznesowej
Global Management Challenge

www.gmcpoland.pl

Po raz kolejny, zespoły utworzone przez studentów oraz reprezentantów wiodących firm przystąpią do rywalizacji na wirtualnej giełdzie.

GMC to największy w Polsce trening zarządzania w wirtualnej rzeczywistości skierowany do studentów i reprezentantów firm. Projekt jest oparty na symulacji komputerowej, która imituje rzeczywisty świat biznesu. Przedsięwzięcie istnieje w Polsce od 2000 roku. Krajowe edycje odbywają się równolegle w 31 państwach. W ubiegłym roku, zainteresowanie krajową odsłoną przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W projekcie wystartowało ponad 500 drużyn firmowych i studenckich, czyli ok. 2000 osób.

Zespoły, które biorą udział w konkursie odgrywają rolę zarządów międzynarodowych spółek. Ich zadaniem jest zarządzanie firmą poprzez podejmowanie decyzji z zakresu finansów, marketingu, produkcji, sprzedaży, zarządzania zasobami ludzkimi. Celem uczestników jest osiągnięcie jak najwyższej wartości akcji na giełdzie (jedyne kryterium konkursu). GMC jest symulacją interaktywną, w której uczestnicy muszą przewidzieć postępowanie konkurencji i elastycznie reagować na zmiany rynkowe.

Makao, Madera i Studia Podyplomowe to nie wszystko!
Nagrody w konkursie Global Management Challenge 2010 to tylko jeden z wielu powodów, dla których do konkursu zgłaszają się studenci i menedżerowie z całej Polski. Największą wartość programu stanowi nauka przez doświadczenia i możliwość rywalizacji na forum ogólnokrajowym. Do nadchodzącej edycji projektu zgłosiło się już ponad 150 zespołów. Rejestracja trwa!

Global Management Challenge to największa na świecie symulacja biznesowa ? zaawansowana gra strategiczna, która odbywa się równolegle w 32 państwach. Polskie edycje programu gromadzą w każdej edycji 2000 uczestników. Samych „absolwentów” jest już ponad  15 000, a wśród nich studenci stu największych polskich ośrodków akademickich, m.in.: Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Górniczo- Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Szczecińskiego  i wielu innych.

W konkursie biorą udział zespoły (3-5 osób) tworzone przez studentów lub reprezentantów firm. Każda drużyna przyjmuje rolę zarządu wirtualnego przedsiębiorstwa, który przez kilka miesięcy podejmuje strategiczne decyzje związane ze wszystkimi obszarami działalności (sprzedaż, produkcja, marketing, zarządzanie personelem i in.).

Największą wartością konkursu jest możliwość nauki przez praktykę. Zarządzanie wirtualną firmą pozwala spojrzeć ‘z lotu ptaka’ na procesy zachodzące w organizacji. Rozwój świadomości biznesowej przyczynia się również do sukcesów w codziennym lub przyszłym, realnym życiu zawodowym.

Konkurs GMC to również niepowtarzalna okazja dla „młodych talentów” do rywalizacji z profesjonalistami, którzy reprezentują największe firmy z całej Polski. Tworzy to wiele możliwości, których efektem mogą stać się nawet praktyki czy staże w uczestniczących w konkursie firmach.

W Polsce, firma BIGRAM organizuje krajowe edycje konkursu od 2000 roku. Od wielu lat GMC wspiera Narodowy Bank Polski oraz Giełda Papierów Wartościowych. Nad przebiegiem projektu czuwa kapituła konkursu, w skład, której wchodzi m.in. Pan Wiesław Rozłucki.

Rejestracja zespołów (3-5 osób) do nadchodzącej, już XI polskiej edycji konkursu GMC Poland 2010 potrwa do 20 października. Udział w programie mogą brać wszyscy studenci zainteresowani rozwijaniem wiedzy z obszaru zarządzania. Start drużyn studenckich jest bezpłatny dzięki wsparciu sponsorów konkursu.
GMC 2010 składać się będzie z programu treningowego (start 25 października), dwóch etapów on-line (listopad - grudzień 2010, styczeń - luty 2011) oraz finału krajowego (marzec 2011) i światowego (kwiecień 2011). Nagrodami w konkursie jest m.in. wyjazd na Światowy Finał GMC do Makao, studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego oraz bilety lotnicze linii TAP Portugal na Maderę.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?




E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.