Jesteś 17114982 odwiedzającym, odsłon 43465526 | Dzisiaj jest: Piątek, 30 Wrzesień 2022 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2010-04-26
Relacją z wyjazdu studentów na Konferencję

Nasi studenci szkolili się na specjalistów turystyki biznesowej…

Dnia 20.04.2010 w Wyższej Szkole Ekonomiczno- Informatycznej w Warszawie odbyła się V edycja studenckiej konferencji Student Scientific Conference IMEX-MPI Future Leaders Forum Warsaw, której głównym zagadnieniem była turystyka biznesowa. Konferencja była skierowana do studentów chcących podjąć pracę w przemyśle spotkań. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było hasło – „Bądź jak Chopin – Skomponuj swoją przyszłość”, nawiązujące do trwającego Roku Chopina 2010 w Warszawie. Na spotkaniu potencjalni pracodawcy zdradzili tajniki swojej pracy oraz czego oczekują od kandydatów zainteresowanych pracą w branży turystycznej i jakimi kryteriami kierują się w procesie rekrutacji.

Do Warszawy przybyło około 110 studentów z całej Polski (m.in. z Katowic, Szczecina, Wrocławia, Krakowa i Warszawy), a Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego reprezentowało 17 osób pod opieką Pani mgr Marty Sidorkiewicz.

Rolę gospodarza pełnił Krzysztof Celuch – dyrektor Convention Bureau of Poland (działającego w ramach Polskiej Organizacji Turystycznej). Prezentacje przedstawili m.in. Wojciech Liszka - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu hotelu Radisson Blu w Krakowie, Tom Huston - Dyrektor ds. Międzynarodowych Targów IMEX i Maria Jacobssen - Kierownik ds. Oddziałów w organizacji Meeting Professionals International. Pomimo zamkniętej przestrzeni powietrznej ze względu na wybuch wulkanu na Islandii, która uniemożliwiła zagranicznym mówcom dotarcie do Polski, organizatorzy wykazali się profesjonalizmem i zorganizowali telekonferencję. Większość wykładów odbywała się w języku angielskim.

Podczas spotkania do jednego z zadań uczestników należało przygotowanie w języku angielskim krótkiej i innowacyjnej oferty organizacji targów IMEX, czyli największych targów turystyki biznesowej na świecie. Główną nagrodą był wyjazd na te targi we Frankfurcie oraz udział w kongresie WEC w Kanadzie. Grupa z WZiEU zajęła zaszczytne 3 miejsce.

 

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.