Jesteś 16000124 odwiedzającym, odsłon 42308608 | Dzisiaj jest: Piątek, 16 Kwiecień 2021 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2009-11-12
VI edycja Konkursu na Biznesplany !

Zrealizuj swoje marzenie o własnej firmie !
Weź udział w VI edycji Konkursu na Biznesplany !

Ruszył największy Konkurs na Biznesplany w Polsce! Konkurs kierowany jest do młodych osób do 30 roku życia, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, a w szczególności do studentów, jako do osób o największym potencjale wiedzy, kreatywności i innowacji. Jako jedyny umożliwia przetestowanie pomysłu na biznes już w trakcie jego trwania. Organizatorem Konkursu są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, mecenasem natomiast Fundacją BRE Bank.

Konkurs na Biznesplany to inicjatywa, której celem jest wprowadzenie nowej jakości w kreowaniu przedsiębiorczości w Polsce poprzez zaoferowanie młodym ludziom, chcącym założyć własną firmę, kompletnego wachlarza narzędzi potrzebnych do realizacji własnych marzeń.
Do tej pory we wszystkich edycjach Konkursu wzięło udział ponad 3500 osób, a z warsztatów i szkoleń związanych z pisaniem biznesplanów skorzystało około 10.000 młodych osób.

Nadesłane prace poddane będą ocenie formalnej i dwustopniowej ocenie merytorycznej. Oceny formalnej dokonują eksperci Fundacji AIP. Natomiast ocena merytoryczna dotyczy następujących elementów:

  • Innowacyjne podejście do biznesu
  • Realność realizacji projektu
  • Adekwatność kosztów do rzeczywistości
  • Szansa na sukces
  • Perspektywy rozwoju

Po zebraniu wszystkich prac każdy inkubator typuje najlepsze biznesplany, mające największe szanse na sukces. Następnie są one przekazywane do centrali AIP, gdzie następuje pierwsza selekcja, na podstawie której wybieranych jest kilkadziesiąt najlepszych prac. Kolejnej i ostatecznej oceny pracy dokonuje Kapituła Konkursu, która wyłania laureatów. W efekcie Konkursu 100 osób - autorów najlepszych biznesplanów rozpoczyna realizację swoich wymarzonych pomysłów, zakładając firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Ponadto autorzy najlepszych biznesplanów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Korzyści z udziału w projekcie

  • nagroda główna 10 000 zł oraz pakiet usług dla startujących w AIP
  • jako jedyni  umożliwiamy testowanie Twojego pomysłu biznesowego zgłoszonego do konkursu już  w trakcie jego trwania,
  • 60 autorów najlepszych prac, które przejdą do II etapu konkursu otrzyma możliwość bezpłatnego testowania swoich pomysłów w programie preinkubacji AIP, tj. w warunkach chronionych, bez ponoszenia ryzyka,
  • udział w trzydniowym szkoleniu połączone ze Szkołą Milionerów, prestiżowym programem szkoleń, w trakcie którego młodzi przedsiębiorcy uczą się zarządzania od największych rekinów biznesu.

Co trzeba zrobić by wziąć udział?
Aby wziąć udział w Konkursie należy spisać swój pomysł na biznes wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.biznesplany.pl.
Czekamy na Wasze zgłoszenia do dnia 22 listopada 2009r

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.