Jesteś 16267977 odwiedzającym, odsłon 42588022 | Dzisiaj jest: Wtorek, 3 Sierpień 2021 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2019-03-26
Rusza kolejna edycja Konkursu "Studencki Projekt Społeczny"

Chcesz pomóc innym? Teraz masz szansę! Wybierz organizację, zbierz zespół wolontariuszy i wygraj do 1000 zł na inicjatywę społeczną!

„Studencki Projekt Społeczny” to przestrzeń dla Twojego twórczego działania, miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania możesz zamienić w aktywną pomoc innym. Projekt jest realizowany w ramach współpracy Uniwersytetu Szczecińskiego z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy.

 

Jak zostać Liderem inicjatywy społecznej?

1. Najważniejszy jest pomysł – wymyśl, komu i w jaki sposób chcesz pomóc, możliwości jest wiele. Zastanów się, czy chcesz pracować z dziećmi, czy dorosłymi, czy wolisz poprowadzić zajęcia, czy odnowić na przykład świetlicę w domu dziecka.

2. Wybierz placówkę – to kluczowa sprawa. Organizacje, na których rzecz mogą być przeprowadzone prace społeczne mają swoje konkretne potrzeby. Ważne jest by nawiązać kontakt z jej przedstawicielami i ustalić zasady współpracy.

3. Wypełnij formularz (opis projektu) i wyślij go na wolontariat@kronenberg.org.pl.  

 

Studenci i pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na projekty społeczne do 14 kwietnia 2019 roku. Wymogiem konkursu jest, aby projekt był złożony, przez co najmniej dziesięcioosobową grupę wolontariuszy (włącznie z liderem). Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła Konkursu oceni projekty i zdecyduje o przyznaniu dotacji w wysokości do 1000 zł wybranym inicjatywom. W tym roku dodatkowe 500 zł na realizacje projektu mogą otrzymać inicjatywy:

  • Podejmujące tematykę nowych technologii,
  • Angażujące dużą liczbę wolontariuszy
  • Skierowane do osób starszych

 

Poza grantem finansowym liderzy nagrodzonych projektów mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne Fundacji i dedykowanego opiekuna oraz zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie.

 

Jak to działa?

Czas na realizację przedsięwzięć przewidziany jest na okres od 24 maja  do 23 czerwca bieżącego roku.

Odbiorcami inicjatyw społecznych dofinansowywanych w Konkursie mogą być podopieczni następujących instytucji:

  • organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji),
  • instytucji publicznych (w szczególności szkół, przedszkoli, świetlic, klubów osiedlowych, domów dziecka, domów pomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, hospicjów, szpitali, schronisk).

 

W razie pytań lub wątpliwości warto skontaktować się z Zespołem Wolontariatu  Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy  wolontariat@kronenberg.org.pl, tel. 22 826 83 24 wew. 22,

ZGŁOSZENIA udziału w konkursie w formie elektronicznie wypełnionych formularzy przyjmowane będą do 14 kwietnia 2019 r. drogą elektroniczną na adres wolontariat@kronenberg.org.pl 

Formularz

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.