Jesteś 18182962 odwiedzającym, odsłon 44586534 | Dzisiaj jest: Niedziela, 19 Maj 2024 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne US







Aktualności
2015-06-12
Analiza statystyczna otoczenia projektu

W imieniu Rady Zachodniopomorskiej Grupy Regionalnej IPMA oraz Katedry Organizacji i Zarządzania WZiEU US, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Meet Project Managers: Analiza statystyczna otoczenia projektu, które odbędzie się we wtorek 16.06 br. o godz. 16.30 w sali 423 na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US.

Przewidywany czas trwania spotkania: 3 h

Tematyka warsztatów:

  1. Prognozowanie sprzedaży w przedsiębiorstwie - Dr Rafał Klóska.
    W procesie predykcji (zwanym prognozowaniem) w racjonalny sposób oparty na naukowych podstawach sformułowany zostanie sąd o przyszłym stanie badanego zjawiska. Prognoza jest szacunkiem prawdopodobnej realizacji zmiennej prognozowanej na podstawie posiadanej wiedzy o jej dotychczasowym przebiegu. Niezmiernie ważnym w procesie prognozowania jest umiejętne posługiwanie się odpowiednią metodą prognostyczną. Wybór określonego sposobu uzyskiwania prognoz zależy od prognostyka, ale należy pamiętać, że determinuje on ostateczne wyniki predykcji. Celem spotkania jest zapoznanie słuchaczy z teoretycznymi i praktycznymi aspektami prognozowania sprzedaży w przedsiębiorstwie z zastosowaniem pakietu STATISTICA.

  2. Szacowanie zagrożenia upadłości firmy - Dr Rafał Czyżycki.
    Uzyskanie z odpowiednim wyprzedzeniem informacji o prawdopodobnym zagrożeniu przedsiębiorstwa upadłością jest istotne nie tylko dla samego właściciela firmy, ale również dla obecnych lub potencjalnych kontrahentów, kooperantów czy ewentualnych inwestorów. Jednym ze sposobów uzyskania informacji o najlepszych predykatorach późniejszych problemów firmy jest analiza funkcji dyskryminacyjnej, natomiast sama funkcja dyskryminacyjna umożliwia jednoznaczne określenie, czy dana firma jest firmą "zdrową" czy też należy do firm zagrożonych upadłością. Alternatywnym podejściem może być natomiast wykorzystanie funkcji logit / probit, które w przeciwieństwie do funkcji dyskryminacyjnej nie dokonuje jednoznacznej klasyfikacji firmy na "zdrowa" - "zagrożona", ale określa prawdopodobieństwo takiego zagrożenia w przyszłości.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?




E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.