Jesteś 17004500 odwiedzającym, odsłon 43352085 | Dzisiaj jest: Czwartek, 11 Sierpień 2022 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USVETBA - Vocational Education and Training for Business Advisors

VETBA - Vocational Education and Training for Business Advisors (Edukacja dla Doradców Biznesowych)

We wrześniu br. zakończono realizację projektu VETBA - Vocational Education and Training for Business Advisors (Edukacja dla Doradców Biznesowych), który w okresie od października 2010 do września 2012 był finansowany ze środków programu Leonardo da Vinci, a także Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem projektu był transfer pomiędzy krajami europejskimi najlepszych praktyk dotyczących szkoleń doradców biznesowych wspierających działania rozwojowe małych i średnich przedsiębiorstw. Stało za tym dążenie do zwiększenia udziału doradców biznesowych w realizacji działań innowacyjnych w sektorze MŚP, którego potencjał innowacyjny jest tak ważny dla przyszłości gospodarki Europy. Partnerami w projekcie były instytucje naukowe, szkoleniowe, a także consultingowe z 6 krajów Europejskich (Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Rumunii oraz Portugalii). Reprezentantem Polski w projekcie był Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pod kierownictwem zespołu US przeprowadzono badania o zasięgu międzynarodowym, mające na celu przeanalizowanie świadczonych usług doradczych oraz podkreślenie podobieństw i różnic pomiędzy doradcami biznesowymi krajów partnerskich.  Badania, stanowiące fundament opracowanego programu szkoleniowego VETBA, były zorientowane na doradców biznesowych zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego. Na podstawie przeprowadzonej analizy zespół projektu US sporządził raport końcowy, który wyznaczył obszary istotne w kształtowaniu kompetencji Doradców Biznesowych dla MŚP. Obok kompetencji niezbędnych dla pracy doradcy, zidentyfikowano także obszary, w których doświadczeni doradcy mogliby doskonalić swoje umiejętności.

W efekcie dwóch lat pracy nad projektem powstało Narzędzie Szkoleniowe dla Doradców Biznesowych, prowadzących działalność na terenie Unii Europejskiej. Opracowane materiały szkoleniowe, dedykowane w szczególności do Doradców Biznesowych pracujących z małymi i średnimi przedsiębiorcami, są dostępne na stronie http://web.spi.pt/VETBA_elearning/PL. W chwili obecnej udział w programie jest bezpłatny. Platforma e-learningowa została opracowana w czterech językach: polskim, angielskim, portugalskim oraz rumuńskim. Szkolenie obejmuje następujące moduły:
- Jak napisać studium przypadku,
- Coaching,
- Strategia biznesowa,
- Marketing,
- Finanse,
- Planowanie biznesowe.
Zawierają one liczne studia przypadków i analizy, pozwalające uczestnikom rozwijać umiejętności z uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania podczas pracy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi materiałami szkoleniowymi, mając nadzieję, iż przygotowany produkt będzie pomocny w realizacji zadań doradców. Więcej informacji odnośnie przebiegu projektu można uzyskać pod adresem www.business-advisor.eu.
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez kierownika projektu Katarzynę Łobacz w TV Pomerania „Galaktyka Pomerania” http://www.youtube.com/watch?v=RchNKTr9daM&feature=plcp, który przybliża m.in. działania podejmowane w ramach projektu, cel projektu oraz efekt końcowy zrealizowanych prac.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu www.business-advisor.eu. Serdecznie zapraszamy!
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.