Jesteś 17256078 odwiedzającym, odsłon 43610956 | Dzisiaj jest: Środa, 30 Listopad 2022 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2007-04-17
Podsumowanie Konkursu EuroIndeks 2007

Ideą konkursu jest przede wszystkim upowszechnianie idei studiowania kierunków ekonomicznych wśród uczniów szkół średnich i ułatwienie najzdolniejszym podjęcia studiów.

Główną nagrodą w konkursie są indeksy dla pięciu finalistów. Laureaci mogą wybrać jeden z kierunków kształcenia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług, zgodny ze swoimi zainteresowaniami. Mają oni do wyboru Ekonomię, Europeistykę, Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie lub Logistykę.

Należy dodać, iż organizowany przez WZiEU i I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Konkurs cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród maturzystów z województwa zachodniopomorskiego i województw sąsiednich, o czym świadczy fakt, iż w tegorocznej edycji wzięło udział dwukrotnie więcej uczestników niż w latach ubiegłych. Do Konkursu zgłosiło się przeszło 100 uczniów z 35 szkół średnich. Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia z ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem problemów gospodarczych krajów Unii Europejskiej. W Kapitule Konkursu obok przedstawicieli organizatorów zasiedli goście reprezentujący patronów Konkursu, którymi od pierwszej edycji są Północna Izba Gospodarcza i Prezydent Euroregionu Pomerania. Wypowiedzi uczniów oceniane były także przez przedstawicieli sponsorów, którzy wysiłki uczniów nagrodzili dodatkowymi nagrodami. I tak dwóch laureatów Konkursu obok cennej nagrody jaką jest indeks otrzymało vouchery na rejs promem firmy Polferries Polska Żegluga Bałtycka oraz kursy językowe ufundowane przez Szkołę Języka Angloamerykańskiego Felberg – oddział w Szczecinie. Finaliści otrzymali również nagrody książkowe sprezentowane przez Dziekana Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Firmę Business Travel Club.

Po zaciętej rywalizacji spośród 80 uczniów przystępujących do etapu II Konkursu do finału zakwalifikowało się 9 osób, które uzyskały najwięcej punktów z przeprowadzonego testu. Najbardziej emocjonujący i najtrudniejszy etap finałowy, w którym uczestnicy odpowiadali ustnie na wylosowane pytania pozwolił wyłonić ścisłych finalistów. I tak pierwsze miejsce zajął Janusz Gąsiorowski z Zespołu Szkół w Dębnie, któremu zadane pytania nie sprawiały większej trudności. Drugie zaszczytne miejsce zajęli exaequo Rafał Leszczyński z II Liceum Ogólnokształcącego w Wałczu oraz Jakub Raddatz z I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku. Kolejne miejsca przypadły kolejno Natalii Wojciuszkowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych z Lubska oraz Krzysztofowi Preiss z Liceum Ogólnokształcącego w Żarach.

Przed Laureatami Konkursu pozostało jeszcze ostanie zadanie, a mianowicie zdanie egzaminu maturalnego, w związku z tym gratulujemy i życzymy powodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu tutaj.

Biuro promocji i Informacji WZiEU.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.