Jesteś 16416210 odwiedzającym, odsłon 42743136 | Dzisiaj jest: Wtorek, 26 Październik 2021 | Tydzień nieparzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2011-12-01
Raport z konferencji Etyka w otoczeniu gospodarczym

W imieniu członków Koła Naukowego EconomUS zapraszam do zapoznania się z krótką relacją na temat konferencji naukowej Etyka w otoczeniu gospodarczym, która odbyła się w dniach 17-18.11.2011 roku w Sali Obrad Rady Miasta Trzebiatów. Organizatorem konferencji było Koło Naukowe EconomUS, działający przy Katedrze Ekonomii wsparte przez władze Miasta Trzebiatów w tym przez Burmistrza Pana dr Zdzisława Matusewicza.

Konferencję rozpoczął krótkim przemówieniem opiekun Koła Naukowego EconomUS mgr Marcin Janowski, wprowadzając w tematykę etyki i jej znaczenia w otoczeniu gospodarczym. Gości przywitały także  prezes i wiceprezes Koła Naukowego EconomUS  Panie Sylwia Sołowij i Małgorzata Wijatkowska. Następnie głos zabrali Burmistrz Trzebiatowa Pan dr Zdzisław Matusewicz oraz Pani dr hab. prof. US Grażyna Wolska. Krótki raport z działalności Koła Naukowego EconomUS przedstawili członkowie koła Agnieszka Bilszta i Sandra  Jęksa.

Podczas pierwszego panelu Pan dr hab. prof. US Henryk Babis przybliżył Ideę przedsiębiorczości społecznej, Pani dr hab. prof. US Grażyna Wolska mówiła o Relacjach i związkach ekonomii z etyką instytucji państwowych, oraz  Pan mgr Łukasz Trawiński omówił tematykę związaną z Etyką w samorządzie terytorialnym. Drugi panel należał do studentów, Agnieszka Balsewicz i Mateusz Janowski poruszyli tematykę Etyki w działalności przedsiębiorstw, Martyna Leszczyłowska i Anna Mazur wybrały temat Etyka w polityce, natomiast Mateusz Ciepłucha, Beata Haba i Sebastian Sołowij mówili o problematyce Etyki w reklamie ? aspekty etyczne reklamy medialnej. Na koniec pierwszego dnia konferencji przedstawiciele UM, WZiEU i członkowie KN EconomUS udali się na uroczysty obiad. Wieczorem przewidzianymi atrakcjami były spacery nad morzem i mecz siatkówki w hali sportowo-widowiskowej w Mrzeżynie.

Następnego dnia rozpoczęła się mniej oficjalna część konferencji, polegająca na zwiedzaniu i poznaniu bogatej historii Trzebiatowa. Konferencja zakończyła się w piątek po południu uroczystym obiadem, podczas którego dołączył do członków koła Prodziekan ds. Studenckich dr hab. prof. US Pan Jacek Buko.

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem społeczności Trzebiatowa, osobiście uczestniczyło w niej około 60 osób, reprezentujących władze miasta Trzebiatów, przedstawicieli świata biznesu i kultury oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto konferencję obserwowało w internecie ponad 150 osób, wykorzystując transmisję w czasie rzeczywistym. Konferencją zainteresowały się także regionalne media, przygotowując relację dla telewizji, radia i gazet. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Opiekun Koła Naukowego
EconomUS
Marcin Janowski
wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.