Jesteś 17256129 odwiedzającym, odsłon 43611007 | Dzisiaj jest: Środa, 30 Listopad 2022 | Tydzień parzysty

Wydziały US:

Zamiejscowe Wydział US: Jednostki administracyjne USAktualności
2007-02-04
Uroczystość nadania godności doktora honoris causa prof. zw. dr. hab. Stanisławowi Owsiakowi
zd. prof. zw. dr. hab. Stanisława Owsiaka

Prof. zw. dr hab. Stanisław Owsiak jest wybitnym znawcą finansów publicznych, którym poświęcił swoje zainteresowania naukowe. Jest znanym i cenionym autorytetem zarówno w kraju jak i za granicą. Profesor Owsiak będąc nauczycielem akademickim nie tylko stworzył ogromny dorobek naukowy (ponad 120 publikacji w języku polskim i angielskim) lecz również wspomaga młodych pracowników naukowych i studentów.

Profesor Owsiak zawsze pozostawał w bliskim kontakcie z praktyką gospodarczą i administracja państwową a jego działania nakierowane były na wspieranie rozwoju polskiej gospodarki.

W latach 80-tych Profesor uczestniczył w realizacji międzyresortowych programów badawczych dotyczących reformy systemu finansowego państwa, przez kilkanaście lat wykonywał ekspertyzy dotyczące finansów publicznych dla Sejmu RP, przez 10 lat pracował w Radzie Strategii Społeczno-Gospodarczej, pełniąc funkcję jej wiceprzewodniczącego, był członkiem Głównej Komisji orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Ministrze Finansów, członkiem Rady programowej Centrum Kształcenia Kadr Skarbowości oraz uczestniczył w pracach wielu innych gremiów doradczych i konsultacyjnych. W styczniu 2004 roku został powołany przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej na członka Rady Polityki Pieniężnej oraz jest trzecią kadencję członkiem Centralnej Komisji ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych.

wróć
Szukaj wykładowcy
Szukaj poprzez Google
Jak do nas trafić?
E-dziekanat

Platforma studenta


Biblioteka

Moodle


Poczta

Intranet
Mapa serwisu

FAQ

Kontakt

© Uniwerystet Szczeciński. Wszelkie prawa zastrzeżone.